Testimonials

28 / 06 / 2022

Česko i Slovensko míří v oblasti využívání obnovitelných zdrojů k vyšším cílům. Nezbytný je však rozvoj chytrých sítí

Z pohledu využívání obnovitelných zdrojů energie patří Česká republika i Slovensko na chvost Evropské unie. V souladu se schválenými klimatickými plány by se však měl podíl takzvaných zelených zdrojů na celkové spotřebě energie v obou zemích postupně zvyšovat. Výraznější zapojení obnovitelných zdrojů je však podmíněno patřičnou modernizací distribučních soustav. V tomto ohledu se Česko a Slovensko mohou pochlubit hned několika významnými projekty.

https://feedit.cz/2022/06...
22 / 06 / 2022

Domácí fotovoltaika zažívá boom. Lidem se její pořízení vyplácí

Fotovoltaika zažívá v Česku nebývalý boom. V minulém roce bylo podle Solární asociace instalováno celkem 62 megawattů nových fotovoltaických elektráren, což je o 20,6 procenta více než o rok dříve. Největší měrou se na tomto nárůstu podílely drobné střešní instalace na rodinných domech.

https://www.nazeleno.cz/d...
21 / 06 / 2022

Brzká návratnost a díky chytrým sítím brzy možná i komunitní sdílení. Šest důvodů, proč se vyplatí pořídit si fotovoltaiku

Fotovoltaika zažívá v Česku nebývalý boom. V minulém roce bylo podle Solární asociace instalováno celkem 62 megawattů nových fotovoltaických elektráren, což je o 20,6 procenta více než o rok dříve. Největší měrou se na tomto nárůstu podílely drobné střešní instalace na rodinných domech. Soukromníky ke koupi panelů motivuje například zvyšující se cena energií či snaha zajistit si energetickou soběstačnost. V souvislosti s rozvojem chytrých sítí budou navíc drobní výrobci moci přeprodávat energii do sítě, a částečně tak investici do fotovoltaiky zhodnotit.

https://www.kurzy.cz/zpra...
30 / 05 / 2022

Zástupcovia európskej agentúry CINEA navštívili cezhraničný projekt inteligentných distribučných sústav ACON

Zástupcovia agentúry CINEA, ktorá hrá v rámci Európskej zelenej dohody kľúčovú úlohu, v máji navštívili juh Moravy a západné Slovensko. Na vlastné oči sa presvedčili, ako pokračujú práce na projekte ACON, ktorého cieľom je modernizácia distribučných sústav pod správou EG.D a Západoslovenskej distribučnej podľa štandardov Smart Grids.

https://touchit.sk/zastup...
20 / 05 / 2022

Projekt modernizácie distribučných sústav ACON skontrolovala európska agentúra

Zástupcovia agentúry CINEA (The European Climate Infrastructure and Environment Executive Agency) navštívili južnú Moravu a západné Slovensko, kde prebieha projekt ACON s cieľom modernizácie distribučných sústav EG.D a ZSD na štandardy smart grid.

https://www.energie-porta...
20 / 05 / 2022

Zástupci evropské agentury CINEA navštívili přeshraniční projekt chytrých distribučních soustav ACON

Zástupci agentury CINEA, jež hraje klíčovou roli v evropském Green Dealu, navštívili v květnu jih Moravy a západní Slovensko. Na vlastní oči se zde přesvědčili, jak pokračují práce na projektu ACON, jehož cílem je modernizace distribučních soustav pod správou EG.D a Západoslovenské distribučné na standardy Smart Grids.

https://pressmob.cz/zastu...
20 / 05 / 2022

Projekt chytrých soustav pokračuje

Zástupci agentury CINEA, jež hraje klíčovou roli v evropském Green Dealu, navštívili v květnu jih Moravy a západní Slovensko. Na vlastní oči se zde přesvědčili, jak pokračují práce na projektu ACON, jehož cílem je modernizace distribučních soustav pod správou společností EG.D a Západoslovenské distribučné na standardy Smart Grids.

https://energie21.cz/proj...
19 / 05 / 2022

V2G znamená Vehicle to Grid

S rozvojem elektromobility se energetikům otvírá další možnost, jak vykrývat výkyvy sítě způsobené větší poptávkou ve špičkách i nestejnoměrnými dodávkami z obnovitelných zdrojů. Díky funkci obousměrného nabíjení-vybíjení budou elektromobily moci posílat elektrickou energii i zpátky do sítě. Systém V2G (Vehicle-to-Grid) již některé automobilky do svých modelů zavedly, jiné jej testují. V Česku využívání této technologie v následujících letech umožní modernizace distribučních soustav na standardy Smart Grids.

https://www.3pol.cz/cz/ru...
17 / 05 / 2022

Přeshraniční projekt inteligentních distribučních soustav ACON

V rámci projektu ACON, který probíhá od roku 2018, letos na území České republiky finišuje příprava nové brněnské transformovny a na Slovensku zase výstavba stěžejní stanice u obce Borský Svatý Jur. Je tedy zřejmé, že tento náročný přeshraniční projekt úspěšně pokračuje, a tak vám přinášíme aktuální podrobnosti přímo od zdroje.

https://www.stavebniserve...
16 / 05 / 2022

Projekty spoločného záujmu pomáhajú transformovať energetiku. Česko a Slovensko majú na zozname Smart Grids projektov hneď troch zástupcov

Rýchlejšie schvaľovacie procesy a možnosť uchádzať sa o financovanie z nástrojov Európskej únie sú kľúčové benefity plynúce zo zaradenia do zoznamu Projektov spoločného záujmu, ktorý združuje európske energetické projekty s nadnárodným významom. Na v poradí už piatom zozname, ktorý zverejnila Európska komisia, je 98 projektov, z toho päť projektov Smart Grids. Česko a Slovensko sú zapojené hneď do troch z nich.

https://touchit.sk/projek...
11 / 05 / 2022

České Projekty Smart Grids Nejsou Vůbec Špatné. EU Je Podporuje

Rychlejší schvalovací procesy a možnost ucházet se o financování z nástrojů Evropské unie – to jsou klíčové benefity plynoucí ze zařazení na seznam Projektů společného zájmu, který sdružuje evropské energetické projekty s nadnárodním významem. Na v pořadí již pátém seznamu, který zveřejnila v minulých dnech Evropská komise, je 98 projektů, z nichž v pěti případech se jedná o projekty typu smart grids. Takto se označují elektrické sítě, které kromě přenosu silové elektřiny nabízejí i datovou komunikaci. Ta umožňuje monitoring, ovládání a aktivní řízení spotřeby energie.

https://www.emovio.cz/202...
25 / 05 / 2021

THE TIMES

ACON Smart Grids is targeting the major aspects of the development of Smart Grids. Based on smart technologies, new elements of communication will be added as well as an intelligent load management with automatically algorithms …

https://www.stavebniserve...
17 / 05 / 2021

ACON Smart Grids is targeting the major aspects of the development of Smart Grids. Based on smart technologies, new elements of communication will be added as well as an intelligent load management with automatically algorithms …

https://techfocus.cz/gadg...

Public Consultation

You can send us your suggestions, observations and queries via the form below and we will be happy to answer them.

Close